Bizi Hemen Arayın Bize İstediğinizi Sorun

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı
Nedir?

Profesyonel ürünler kullanılan, cildin ihtiyaçlarına uygun şekilde uzmanlar tarafından uygulanan derinlemesine bir bakım işlemidir.

Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanmasıyla ciltte aşağıdaki konularda iyileşme görülebilir.

• Akne sorunlarının giderilmesi
• Leke tedavisi
• Anti aging
• Liftin uygulaması (kolojen bakım)
• Genişlemiş gözenek problemi
• Pigmentasyon farklılığı (ciltte renk değişikliği)
• Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım
• Komedon tedavisi
• Ozon bakımı
• Yüz masajı

Size en uygun cilt bakımı ve medikal bakım için hemen bizimle iletişime geçin.

Cilt Bakımının Önemi

Profesyonel ürünler kullanılan, cildin ihtiyaçlarına uygun şekilde uzmanlar tarafından uygulanan derinlemesine bir bakım işlemidir.

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır. Vücudumuzun iç sağlığını dışa yansıtan bir ayna görevi görür. Kansızlık, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, dolaşım sistemi problemleri, kalp hastalıkları ve benzeri birçok sağlık problemleri, beslenme durumu, stres, yorgunluk gibi sosyal faktörler, cildimizin görünümünden kendini hemen ele verir. Yanlış beslenme, uyku problemleri, sigara, alkol, hava kirliliği, egzoz gazları, ultraviyole ışınlar, makyaj, yanlış kozmetik ürün kullanımı, cilt temizliği ve bakımının yapılmaması gibi nedenler cildimize zarar vererek erken yaşlanmasına neden olur. Çoğumuz çeşitli kozmetik ürünler ile elimizden geldiğince günlük cilt temizliğimizi ve bakımımızı yapmaya çalışırız. Ne yazık ki evde uygulanan yöntemlerle derinlemesine bir bakım ve temizlik yapmak neredeyse mümkün değildir. Gerçek anlamda bir işlem ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Ayda bir defa olacak şekilde kendimizi ve cildimizi işin uzmanlarına emanet etmek, sağlığı ve gençliği korumada oldukça önemlidir. Profesyonel cilt bakımında yüzeydeki ölü hücreler uzaklaştırılır, gözenekler açılır, siyah noktalar temizlenir, cildin kanlanması artar ve derinlemesine nemlendirilir. Düzenli cilt bakımı uygulandığında yaşlanma süreci geciktirilir, toksinler temizlenir ve cilde sürekli ışıltılı ve sağlıklı bir görüntü kazandırılır.

Cilt Tipleri

Bu cilt tipi nadir görülür. Görünümü şeffaf, gözenekleri kapalı, lekesiz ve problemsiz bir cilttir. Yağ oranı normaldir. Genellikle sivilce görülmez. Hafif bir bakımla doğal güzelliğini korur. Süt tipi temizleyiciler, alkol oranı normal bir tonik ve su içerikli nemlendiriciler bu cilt tipine uygun ürünlerdir. Güzelliğini korumak için düzenli bakımı şarttır.

İnce bir üst deriye sahip, gözenekleri ufak ve kapalı bir cilttir. Yağ salgılanması azdır. Mattır ve pul pul kalkmalar görünür. Cilt gergindir fakat çabuk kırışır. Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, yağ bazlı nemlendiriciler, besleyici gece kremi ve göz çevresi kremi bu cilt tipine kullanılması gereken ürünlerdir.

Alın, burun ve çene (T bölgesi) yağlıdır. Yağlı olan kısımlarda siyah nokta, yağ butonları ve açık gözenekler bulunur. Karma ciltte her bölge kendi özelliğine göre ele alınmalıdır.

Görünümü parlak ve yağlı, gözenekleri açık bir cilt tipidir. Gözeneklerin içi genellikle dolu, siyah noktalı ve sivilceli olabilir. Cildin üst tabakası kalındır ve cilt yüzeyi düzensizdir. Yüzeyi genellikle portakal kabuğuna benzer. Akne problemini önlemek için çok dikkatli bir günlük temizlik programı uygulanmalıdır. Jel tipi temizleme ürünleri, alkollü tonik, su bazlı nemlendiriciler bu tür ciltlere uygun ürünlerdir.

Hücre yenilenmesi azalmış, elastikiyet kaybı başlamış , yaşlı görünen bir cilttir. Ölü hücreler kat kat yığılarak cilde kaba bir görünüm verir. Yağ hücrelerinin yavaş çalışması derin çizgilere ve gevşemeye neden olur. Sürekli bakım yapılmazsa, nemlendirilmezse deri kurur ve kırışır. Olgun cilt her cilt tipi içerisinde izlenebilir.

Hücre yaşlanması ilerlemiş, nemini ve yağını yitirmiş, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, ince çizgileri derinleşmiş cilt tipidir. Kozmetik olarak cildi sıkı haline dönüştürmek mümkün değildir.

Cilt yüzeyinin altında çatlak kılcal damarların görülmesidir. İnce ciltlerde daha sık görülür. Güneş ışınları, yaşlanma, aşırı sıcak ve soğuğa maruziyet, alkol ve bazı yiyecekler bu tip probleme neden olur.

Bu cilt türü yağlı cildin tüm özellikleri taşır. Ergenlik döneminde yaygındır. Akneler yüz dışında omuz ve sırtta da gözlenebilir. Akne problemi, siyah noktalar ve dolu porlar şeklinde başlar. O yüzden hem evde düzenli bakım hem de sık aralıklı bir uzman tarafından derinlemesine cilt bakımı şarttır. Akne ihmal edilirse tedavisi mümkün olmayan izlere neden olabilir.

Medikal Cilt Bakımı

Her kişinin farklı cilt tipleri, yaşına göre de farklı cilt sorunları vardır. Öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine göre bakım belirlenir. Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar geliştirilir.

Cilt hassasiyetini arttıran birçok etken varken, kuru cildin yarattığı en büyük sorunlarından biri ciltteki hassasiyettir. Kuru cilt, hassas cildin habercisidir; çünkü cilt kuruduğunda doğal koruma bariyerini yok eder. Bu da cildi çevresel etkilere karşı savunmasız hale getirir ve kızarıklığa sebep olur.

Cilt bakımı, cilt analizi yapılıp belirlenecek tedavi yolları ile ve kişiye uygun ürünlerle yapılmalıdır. Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cilde ancak uygun ürünler ve doğru tedaviler uygulandığında sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır.

Alkol tüketmek, sigara içmek ve bazı ilaçlar hassasiyeti kolaylıkla etkileyebilen cilt problemlerine neden olabilir.

Peeling’ler, temizleme ürünleri, gece kremleri, anti-aging kremler gibi yenileyici, sıkılaştırıcı, onarıcı bakım ürünlerinin etkileri medikal cilt bakımları ile elde edilebilir. Cilde uygun olan ürünlerin uygun dozlarda kullanılması ile yaşlanmanın gecikmesine yardımcı olunur. Aynı zamanda kozmetik malzemelerin cildimizde neden olduğu hasarların da engellenmesine yardımcıdır.

Medikal Cilt Bakımları

Cildin nem ve yağ dengesini düzenler, ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerini, akne ve sivilce problemlerinin giderir. Lekelerde, akne ve cilt yağlanmalarında, elastikiyet kayıplarında sorunları çözer.

Dermaroller

Dermaroller metal iğneli bir silindir işlemidir. Uygulandığı bölgede gözle görülmeyen minik yaralar açarak vücudun bu bölgeyi onarmasını sağlar. Açılan minik kanallarla cilt problenlerinizi onarmak için vücudumuz kolajen salgılıyor ve bu şekilde cildimiz kendi kendine iyileşiyor.

Dermaroller, cildinizin ihtiyacı olan ürünlerin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesini sağlayan bir uygulamadır.

Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler

• Sivilce izlerinin giderilmesi için kullanılır.
• Deri çatlaklarını yok eder.
• Saç kaybı sorunları tedavisinde kullanılır.
• Göz altı torbalarını yok eder.
• Göz altı morluklarını gidermede kullanılır.
• Cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılır.
• Selülit olan bölgelerde sıklıkla kullanılır.
• Yaşlı ve yıpranmış cilt hücrelerini yeniler.
• Kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklıkları önler.
• Yaşlanma etkilerini ortadan kaldırır.

Dermapen, cilt altında bulunan kolajen ve elastin sentezini uyararak minimal seviyede epidermal hasarla cildin yenilenmesine yarayan bir uygulamadır. Bu uygulamada kişiye özel başlıklar kullanılarak cilde 90 derecelik açıyla otomatik -titreşimli mikro iğnelerle cilt üzerinden binlerce kanal açılır ve cilt epidermal yaralama oluşturan elektrikli cihazla uyarılır. Bu şekilde uyarılan cilt, iyileşme ve yenileşme konusunda aktive olur.

Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi, ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi, ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması, cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi, göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması, ciltteki yaraların tedavisi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi, geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi.

Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır. Ortalama seans sayısı 3-6 seans aralığındadır. Bazı özel durumu olan ciltlerde uygulama sayısı 12 seansa kadar çıkabilir. Seans sayısını cildinizin durumu belirler. Seans aralıkları 7-21 aralıklarında belirlenmelidir.

Güvenli, hijyenik ve sonuç alabileceğiniz cilt bakımı, medikal cilt bakımı, akne tedavisi, dermapen, dermaroller uygulamaları için Şişli Mecidiyeköy'de Anitya Güzellik’i tercih edebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Profesyonel ekibimiz tarafından Epilasyon, Cilt Bakımı, Hydrafacial, Bölgesel İncelme/Zayıflama ve Kalıcı Makyaj hizmetleri verilmektedir.

Gizlilik İlkeleri   |   ©   Tüm hakları saklıdır. © Copyright Anitya Güzellik.